Survival na lekcjach, czyli jak rozpalić ogień bez zapałek! Czy w dobie smartfonów i zapalniczek nasi ósmoklasiści poradziliby sobie na bezludnej wyspie? Po dzisiejszych zajęciach z Edukacji dla Bezpieczeństwa (EDB) znamy odpowiedź: Zdecydowanie TAK! Zamiast teorii z podręcznika, postawiliśmy na konkretne umiejętności. Uczniowie klasy 8 wzięli udział w warsztatach rozpalania ognia metodami alternatywnymi. Do akcji wkroczył sprzęt z dwóch różnych epok: Nowoczesne krzesiwa magnezowe – deszcz iskier o temperaturze blisko 3000°C! Replika krzesiw średniowiecznych – wymagające precyzji, cierpliwości i techniki, jaką stosowali nasi przodkowie setki lat temu. Lekcja była nie tylko sprawdzianem zręczności, ale przede wszystkim nauką odpowiedzialności i opanowania w sytuacjach kryzysowych. Gratulujemy wszystkim, którym udało się „wykrzesać” pierwsze płomienie! Zobaczcie fotorelację z naszych zmagań z żywiołem! #EdukacjaDlaBezpieczeństwa #EDB #Survival #Szkoła #LekcjaWpraktyce #AktywnaSzkoła #Klasa8













